Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
zarabiaj pieniądze

FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Ogłoszenie 
Witamy na forum Renault Scenic.Zapraszamy do rejestracji.
Osoby chętne do prowadzenia moderacji forum zapraszam na PW

Poprzedni temat :: Następny temat
[Scenic I phI] Falujące obroty na LPG
Autor Wiadomość
RMS 

Auto:: Renault Megane Scenic
Silnik:: 2.0 8V F3R+LPG
woj:: dolnośląskie
Rocznik: 1998
Wysłany: 2010-02-08, 21:37   [Scenic I phI] Falujące obroty na LPG

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem falujące obroty na LPG.Ostatnio stało się to tak uciązliwe do tego stopnia że silnik potrafi zgasnąć.Po przełączeniu na LPG obroty przez pewną chwilę są równe, ale zaraz silnik się dławi.Przy jeżdzie gdy wychodzę z zakrętu i dodaje gazu też się trochę dusi.Dzwoniłem do zakładu montującego mi instalację, kazali przyjechać i gazownik powiedział że może zajdzie potrzeba kalibracji listwy wtryskowej, co o tym sądzicie.Na PB obroty są równe i nie ma żadnych problemów.Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące gwarancji na instalację bo jest jeszcze ważna, czy taka usługa powinna być przeprowadzona w ramach gwarancji czy odpłatnie.Pytam się tak na wszelki wypadek żebym wiedział co robić.Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Instalacja sekwencja Esgi II, Wtryskiwacze: REG FAST OMVL DREAM-niebieskie, Reduktor: Stefanelli

RMS 

Wysłany: 2010-04-24, 17:44   

Witam ponownie.Zajeło mi to trochę czasu, ale wreście znalazłem rozwiazanie swojego problemu dotyczącego falowania obrotów i dławienia się silnika przy ruszaniu.Cała wina spoczywała w padających cewkach WN.Po wymianie auto jest nie do poznania.Jazda na gazie znowu stała się przyjemnościa.

steniu4 
twarda pyra

Auto:: Scenic '99
Silnik:: 1.6 16V
woj:: Wielkopolskie
Wysłany: 2010-06-29, 09:32   

Zakładałeś nowe cewki? Oryginały czy zamienniki? (jeśli zamienniki w ogóle występują)
U mnie nie ma gazu i wiecznie szaleją obroty. Dzisiaj wyjąłem silnik krokowy, zrobiłem mu kąpiel, poskładałem, założyłem do auta i juz nie falują, ale nie zawsze je reguluje do "znamionowych". Nieraz chwyci 1200, 1500 nawet pod 2000 i tak trzyma na biegu jałowym. Pewnie przepustnica jest zawalona szlamem bo oczywiście wylot z odmy jest prosto na krokowca... A i filtr powietrza dzisiaj podejrzałem. Od fabryki chyba nikt go nie wymieniał. Musze wyczyścić cały dolot i sprawdzić. W dodatku czasem wypada jakiś zapłon więc pytam o najgorsze (o cewki)... :roll:

RMS 

Wysłany: 2010-06-29, 15:07   

Witam.Cewki zapłonowe jakie kupowałem to VALEO, trudno powiedzieć czy to oryginały choć są francuskie.Z tego co się orientuje na pierwszy montarz w fabryce były zakładane różne w tym nape VALEO.Ja za cewki płaciłem po 61.30 PLN za sztukę, a potrzebowałem dwoćh ponieważ w moim silniku jedna cewka pracuje na dwa cylindry.Podaj dokładnie w profilu jaki masz typ silnika, ile koni to podeśle Ci link do sprawdzonego sklepu internetowego.

Odpowiedz do tematu